
Kinga
vagyok
2014-ben jártam először Skool programon, és utána rögtön 3 workshopon is részt vettem.
Egy Google / Skool közös foglalkozáson szerettem bele a frontend fejlesztésbe, és találtam meg az informatikában a kreativitást és a művészetet.
Azóta elvégeztem a BME mérnökinfó szakát, jelenleg pedig Smart TV kliensoldali alkalmazásokat fejlesztek az UIC Digital cégnél.
Az én történetem
Mi a te szupererőd?
Nincsen szupererőm, aggódtam is azon, hogy hátrány lesz, nehézséget fog okozni, az hogy nem egy specifikus dologban vagyok kiemelkedő, hanem sok különböző dologban vagyok jó. :)
Mi az, amivel nap, mint nap foglalkozol a munkahelyeden?
Jelenleg smart tv kliensoldali alkalmazásokat fejlesztek, de az elmúlt 3 évben fullstack fejlesztőként főként mobil projektekkel foglalkoztam.
Mit szeretsz a legjobban a munkádban?
A változatosságot, azt hogy minden projekt más, minden projekthez meg kell érteni a projekt célját, fel kell venni egy minimális tudást az adott iparágról. Ennek köszönhetően sok érdekes informatikától független dolgot tudhatok meg munka közben. Illetve az érzést amikor egy projektet átvesz, kiad a megrendelő, és mind a megrendelő, mind a felhasználók szeretik az adott szoftvert.
Mi a legnagyobb büszkeséged tech szakemberként?
Az, hogy rám bíztak egy mobil projekt leszállítását az kevesebb mint 3 év munkatapasztalattal, izgalmas volt technológiai döntéseket hozni és a felelősséget kezelni.
Hogyan segített neked a Skool az elindulásban az informatikai pályán?
Főként önbizalmat és megerősítést adott, hogy igenis lehet nőként ezt a szakmát választani, illetve a workshopot keretében kicsit betekinthettem az IT világába és el tudtam dönteni, hogy tényleg ez érdekel.
Szerinted miért lenne fontos hogy több lány válassza a tech szektort?
Szerintem az nem feltétlen fontos, hogy több lány válassza a tech szektort, az a fontos, hogy ne legyen olyan lány, aki ezt szeretné csinálni, de a sztereotípiák vagy bármi más külső behatás miatt mégsem ezt a szakmát választja. Otthon mindig azt mondták, hogy olyan szakmát válasszak, ami tényleg érdekel, mert heti 40 órában nagyon rossz valami olyat csinálni, amit nem szeretek, és én is ebben a hozzáállásban hiszek.
Te magad kit tekintesz példaképnek, honnan merítesz inspirációt?
Nincsen példaképem, próbálom mindig azt a döntést választani, amit én szeretnék csinálni, amiben látok kihívást, valamit ami meg fog az adott opcióban. Ez van amikor egy platform, keretrendszer, valamikor pedig egy adott projekt tematikája.
Mit gondolsz, mi ennek az iparágnak a legnagyobb vonzereje? És mik a leghamisabb mítoszok?
A szabadság, informatikusként a legtöbb esetben a homeoffice miatt megszűnnek a távolságokból fakadó problémák, mivel az elsődleges nyelv az angol, emiatt a nyelvi különbségek sem okoznak problémákat, továbbá az informatikán belül számos szektor található, amik között van átjárás, ez is egyfajta szabadság. Szerintem a fizetés a legnagyobb mítosz. Egyrészt, ha valaki nem jó a szakmában, akkor ezt a fizetése is tükrözni fogja, másrészt szerintem nagyon nem jó ötlet csak azért választani egy szakmát, mert jó a fizetés.
Szerinted melyik lesz a következő évek meghatározó tech trendje, és miért?
Szerintem egyértelműen az AI lesz a meghatározó, mert most minden szakmában be akarják vetni az AI-t, ez egy új mágikus dolog az emberiségnek, nyilván mindenki ki akarja használni az összes lehetőséget, amit nyújt.
Kinek ajánlanád a Skoolt és miért?
Minden lánynak, akiben legalább egyszer felmerült a gondolat, hogy informatikus legyen. Szerintem egy remek lehetőséget nyújt a Skool, hogy bárki megismerhesse az informatika szépségét, izgalmasságát.
+1 kérdés: ha csak egy tanácsot adhatnál a lányoknak egy sikeres tech karrier elindításához, mi lenne az?
Ne féljenek, és merjenek nagyot álmodni, merjenek karriert építeni.