
MIlla
vagyok
2015-ben jártam először Skool workshop-on, ahol rögtön beleláttam abba, hogy a programozás és az informatikai ismeretek mennyire széleskörűen alkalmazhatók.
Végül az ipari tervező mérnök szakot választottam egy holland egyetemen, így a mindennapjaimat most leginkább tervezési és modellezési szoftverekkel töltöm.
Az én történetem
Mi a te szupererőd?
Szerintem az én szupererőm a kreativitás. Mindig új ötletekkel állok elő, és megpróbálom másképp megközelíteni a dolgokat.
Mi az, amivel nap, mint nap foglalkozol?
A mindennapjaim során leginkább számítógéppel dolgozom, különösen tervezési és modellezési szoftverekkel, mivel az ipari tervező mérnök szak részeként fontos feladatom a kreatív tervek és megoldások kidolgozása. Az internet is kulcsfontosságú eszköz a kutatáshoz és technológiai újítások követéséhez.
Mit szeretsz a legjobban a tanulmányaidban?
Legjobban az iskolámban azt szeretem, hogy a projekt alapú tanulás során valós helyzetekben használhatom a képességeimet és gyakorlati tapasztalatot ad a jövőmhöz. Az én kurzusomon szinte kizárólag projektek révén tanulunk, és csak néhány elméleti óránk van, amelyek is a projektjeinktől függnek, attól, hogy éppen mire van szükségünk. Az év végén portfóliót kell bemutatnunk, nincs hagyományos vizsga.
Mi a legnagyobb büszkeséged tech szakemberként?
Legnagyobb büszkeségem, hogy a tudásomat valós helyzetekben hasznosíthatom, és láthatom a munkám eredményeit. Meg persze az is büszkeséggel tölt el, amikor a barátaim vagy családtagjaim hozzám fordulnak technikai problémáikkal.
Hogyan segített neked a Skool az elindulásban az informatikai pályán?
A Skool segített megérteni, hogy a programozás és az informatikai ismeretek mennyire hasznosak, és milyen széleskörűen alkalmazhatók. Ráadásul azt is megmutatta, hogy ez a terület nem csak a férfiaké, hanem bárki számára nyitott.
Szerinted miért lenne fontos hogy több lány válassza a tech szektort?
A technológia egyre nagyobb szerepet játszik az életünk minden területén, és fontos, hogy nők is részt vegyenek ennek a jövőnek a formálásában. Több nő jelenléte a tech szektorban hozzájárulhat egy befogadóbb, igazságosabb iparág kialakulásához.
Te magad kit tekintesz példaképnek, honnan merítesz inspirációt?
Nem tudom, hogy most egy híres embert kellene-e mondanom, de számomra anyukám a példaképem, aki egyedül építette fel a vállalkozását. Ő inspirált arra, hogy mélyebben belemerüljek az informatikába, és elhiggyem, hogy ebben lehet jövőm. Emellett inspirációt merítek olyan projektektől, ahol a technológia segítségével társadalmi vagy környezeti problémákat oldanak meg, például a fenntartható fejlesztéseket támogató innovációkból. Olyan emberek is motiválnak, akik a technológiát a mindennapok jobbá tételére használják, például fenntarthatóság vagy egészségügyi megoldások terén.
Mit gondolsz, mi ennek az iparágnak a legnagyobb vonzereje? És mik a leghamisabb mítoszok?
A tech iparág legnagyobb vonzereje szerintem a folyamatos innováció és a lehetőség, hogy az emberek a technológia segítségével formálhatják a jövőt. Emellett a technológia képes átalakítani mindennapi életünket, legyen szó egészségügyről, oktatásról vagy akár fenntarthatóságról. A leghamisabb mítosz talán az, hogy a tech iparág kizárólag férfiaknak való, vagy hogy programozóként dolgozni unalmas, monoton munka lenne. Sokan azt gondolják, hogy csak a kódolásról szól, pedig ennél sokkal szélesebb körű: design, kreativitás, üzleti gondolkodás.
Szerinted melyik lesz a következő évek meghatározó tech trendje, és miért?
Az elkövetkező évek egyik meghatározó tech trendje szerintem a mesterséges intelligencia lesz. Szerintem már most nagy hatással van a minden napjainkra és ez a jövőben csak bővülni fog.
Kinek ajánlanád a Skoolt és miért?
A Skoolt olyan lányoknak ajánlanám, akik érdeklődnek a technológia és a programozás iránt, de esetleg még nem mertek elmélyülni benne, mert még nem biztosak abban, hogyan induljanak el ezen a területen.